Tu cum te distrai în vacanța de vară?

Mai țineți minte verile în care intram seara în casă cu genunchii juluiți și hainele pline de iarbă? Dar momentele în care refuzam să intrăm în casă pentru că ne era teamă că ne va pune mama sau tata la treabă?

Bineînțeles, mai trebuie să adăugăm momentele în care strigam la mama ca să ne arunce pe geam o sticla cu apă. 

Între timp, vremurile s-au schimbat, iar copii nu mai petrec atât de mult timp afară, ei preferând să stea mai mult prin casă, să se uite la seriale, să joace în rețea și se duc prin vacanțe în  străinătate alături de părinți. 

I-am întrebat și pe ascultătorii Kiss FM despre amintirile cele mai frumoase din vacanța de vară. 

Te trimiteau părinții la țară și veneai abia după trei luni. La țară era fain. Nu exista chestia asta cu calculatoarele și televizorul. Te trimitea bunicul cu vaca.” - Alexandru, București 

Cred că toată lumea mergea la țară. Spre surprinderea mea, încă mai sunt copii care merg acolo. Am fost la furat de flori și de struguri” - Georgiana, Iași

Dar tu? Care e cea mai tare amintire pe care o ai din vacanța de vară? 

Foto: Pexels.com

 

Web radios

Vrei să fim prieteni?

Abonează-te și rămâi conectat cu cele mai hot subiecte din muzică și entertainment.