Dorian Popa joacă într-un nou film alături de Ruby și Virgil Ianțu

Dorian Popa va juca într-un film regizat de Iura Luncașu, alături de Ruby și Virgil Ianțu!

Dorian Popa va apărea pe marile ecrane din cinematografele românești, într-un un nou film, „Ghinionistul”, regizat de Iura Luncașu. Din distribuție fac parte și actorii Gheorghe Visu, Diana Dumitrescu, Vlad Logigan, Virgil Ianțu, Augustin Viziru, Codin Maticiuc, Levent Sali, dar și frumoasa Ruby.

Filmul „Ghinionistul" este o comedie autentic românească, o cursă plină de imprevizibil a unui tânăr talentat care trebuie să învețe să se bucure din nou de viață. Premiera va avea loc în cinematografele din țară pe 8 decembrie.

Dorian Popa a lansat ieri și piesa „Ghinionist”, care va fi inclusă pe coloana sonoră a filmului. Single-ul este compus de Ionuț Bacula și Vlad Manolache, iar videoclipul conține și imagini din filmul regizat de Iura Luncașu.

 

Am așteptari mari de la 'Ghinionistul', pentru că am o dorință uriașă de a continua în zona asta de film independent. Mai mult, consider că am datoria de a încerca să aduc cât mai mulți oameni în sala de cinema, așa că am mizat pe comedie și sper că cel putin din perspectiva genului, a scenariului și nu în ultimul rând a distributței excepționale, 'Ghinionistul' să convingă publicul că cel mai bine ne pricepem să râdem", declară Iura Luncașu.

Web radios

Vrei să fim prieteni?

Abonează-te și rămâi conectat cu cele mai hot subiecte din muzică și entertainment.