Wimbledon

Kerber și Ostapenko în semifinale la Wimbledon

Angelique Kerber – Jelena Ostapenko este primul duel din semifinalele de anul acesta de la Wimbledon.

După un meci de o oră şi 28 minute, Kerber cap de serie nr 11 a reusit sa o invinga astazi pe rusoaica Daria Kasatkina cu scorul de 6-4, 7-5, urmand astfel sa joace cea de-a treia sa semifinala de la All England Club cu letona Jelena Ostapenko. Ostapenko a obtinut biletele pentru semifinale tot astazi in urma victoriei in minim de seturi scor 7-5, 6-4, impotriva slovacei Dominika Cibulkova (33 WTA).

La această oră, Serena Williams este condusă cu 1-0 la seturi de către Camila Giorgi din Italia în timp ce în ultimul sfert al zilei, Kiki Bertens conduce cu 1-0 la seturi pe Julia Goerges (WTA 13) din Germania.