US OPEN

Sorana Cîrstea în turul 2 la US Open

Sorana Cîrstea a câștigat azi noapte meciul împotriva americancei Alison Riske (75 WTA) după aproximativ două ore de joc.

Sorana Cîrstea a câștigat azi noapte meciul împotriva americancei Alison Riske (75 WTA) după aproximativ două ore de joc, în trei seturi scor 6-3, 3-6, 7-5. Mâine, în turul doi, Sorana va întâlni un adversar de top, tenismena noastră urmând să joace împotriva Mariei Sharapova (22 WTA).

După primele 20 de minute de joc care aratau promițător pentru Marius Copil, acesta realizând doua break-uri în primul set împotriva croatului Marin Cilic și conducând cu 5-1, românul s-a văzut nevoit să abandoneze în setul trei la US Open.

Irina Begu și Ana Bogdan vor putea fi urmărite în direct în această seară la Eurosport, dupa ora 20:00 în meciurile din turul doi.