US OPEN

Seara Japoniei la US Open în turneele de simplu

Naomi Osaka a reușit să o învingă pe Lesia Tsurenco, în timp ce Kei Nishikori a reușit să-l înfrângă pe croatul Marin Cilic!

Zi mare la US Open pentru tenismenii japonezi. Kei Nishikori a reușit ieri seară să revină în meciul cu croatul Marin Cilic după ce a pierdut primul set însă la finalul celor 4 ore de joc, niponul și-a adjudecat locul în semifinale după patru seturi, scor 2-6, 6-4, 7-6(5), 4-6, 6-4.

În primul meci al zilei de ieri, japoneza Naomi Osaka, cap de serie nr 20 a reușit să o învingă pe ucrainianca Lesia Tsurenco în minim de seturi cu scorul de 6-1, 6-1. În semifinale, Naomi Osaka o va întâlni pe finalista ediției de anul trecut, Madison Keys care în sferturi a reușit să treacă de Carla Suarez Navarro.

Transmisiunile turneului de tenis de la Flushing Meadows continuă și astazi în direct la Eurosport.