Geoge Bacovia: un optimist purtator de noroc!

George Bacovia s-a nascut la Buzau si a scris poezii – asta cu dedicatie speciala pentru cei care n-au luat BAC-ul anul asta si sunt acum cu burta pe carte la strand.

 

George Bacovia s-a nascut la Buzau si a scris poezii – asta cu dedicatie speciala pentru cei care n-au luat BAC-ul anul asta si sunt acum cu burta pe carte la strand.

 

George Bacovia si Sorin Vasile Dascalescu, teoretic, n-au avut niciodata, nimic in comun. Pana acum!

 

Mujahedinul cu Fular a strigat astazi adunarea la statuia poetului. Sorin l-a gasit pe Dezbracatu’ ascuns in spatele statuii (ce facea acolo, nici nu vrem sa stim). 

 

Important este ca sarcina lui a fost sa aduca trei fete in fata statuii, daca vrea sa puna mana pe bicicleta. De aici, lucrurile au luat o turnura extrem de interesanta: bicicleta lui Sorin a fost lasata in voia sortii, si, pana la urma, in grija uneia dintre cele 3 fete stranse in fata statuii. Norocoasa se numeste Geamana Roxana.

 

Sarmanul Sorin s-a simtit putin tradat, dar, pana la urma, a aflat ca a dat bicicleta pe un scooter, asa ca i-a trecut repede orice fel de suparare!

 

Web radios

Vrei să fim prieteni?

Abonează-te și rămâi conectat cu cele mai hot subiecte din muzică și entertainment.