Toți așteptăm nerăbdători să vedem ce noutăți mai apar în domeniul tehnologiei de la un an la altul, mai ales în domeniul smartphone-urilor. Ce-i drept, ne-am simplificat foarte mult viața, iar producătorii continuă să ne uimească cu îmbunătățirile pe care le aduc cu fiecare nou produs.
Apple se pare că lucrează la o nouă tehnologie de a-ți încărca wireless Iphone-ul sau IPad-ul de la o distanță considerabilă. Deși există alte device-uri, printre care și ceasul Apple, care sunt dotate cu acest sistem, ele trebuie să fie în contact cu un anumit pad ca să să le dea suficientă putere pentru a atrage conexiunea.
Acest nou update ar simplifica și mai tare lucrurile și va fi încorporat gadget-urilor marca Apple începând din 2017. Asta înseamnă că Iphone 7, care urmează să fie lansat în a doua jumătate a acestui an, nu va beneficia de această tehnologie. Însă asta nu reprezintă neapărat o problema, deoarece s-ar putea să vină la pachet cu o nouă metodă de a-l încarca în timp ce asculți muzică prin intermediul unor căști speciale.
Nu-i așa că și voi abia așteptați să vă lăsați suprinși de noile smartphone-uri!?












































