În weekend ai parte de o comedie care va încinge spiritele la cinema, „Ghostbusters”, un remake al filmului din 1984. În rolul vânătorilor de fantome îi avem pe cei mai fun actori ai momentului, Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon, Leslie Jones, alături de Chris Hemsworth.

Haosul se dezlănțuie pe străzile New York-ului odată cu apariția unor fantomelor care creează panică în rândul locuitorilor. Spiritele sunt hotărâte să pună stăpânire pe oraș, iar singurele care le pot face față sunt vânătoarele de fantome, Abby, Erin, Jillian, care se pregătesc de mult pentru un astfel de eveniment. Celor trei li se alătură simpaticul Kevin, care joacă rolul secretarei aiurite și superficiale, ceea ce dă scenelor și mai mult umor.

„Ghostbusters” revine pe marile ecrane cu o distribuție proaspătă! Atuncați o privire pe trailer și haideți să-i urmărim cum salvează lumea!
Sursa foto http://www.cinemagia.ro/
















