Bună dimineața la cafeluță!
Ce faceți, dragilor? Cum a fost săptămâna voastră? V-a trezit și pe voi Ro-Alertul de la 4 dimineața? Ați apucat să vă bucurați de zăpadă sau ați „profitat” doar de bălțile adânci lăsate de topirea ei?
Oricum ar fi, ți-a pregătit un playlist de deszăpezit:
Partea bună este că vine weekend-ul, așa că vă dorim relaxare plăcută și timp de calitate, petrecut fix așa cum vreți. Noi vă așteptăm în FM oricând doriți, cu cele mai bune hit-uri, dar și multe surprize! Nu uitați că suntem și pe pârtie, sâmbătă și duminică, deoarece WinterKiss continuă! Aruncă o privire aici, să vezi cum a fost weekend-ul trecut!
La DesKiss, Oprișan ne-a prezentat o știre cel puțin interesantă cu un cuplu de români care a furat multe perechi de pantofi de la peste 20 de magazine din Austria.
Iar joi a fost Olivia Addams care a interpretat în premieră la radio piesa din Semifinala Eurovision România, „Croco.”
Cool stuff
- Nick Jonas lansează ediția deluxe a noului album Sunday Best (Deluxe)
- De vorbă cu artista Alma D: „Pentru mine muzica este terapie”
- Actrița din „Stranger Things” Maya Hawke, fiica actorilor Ethan Hawke și Uma Thurman, s-a căsătorit de Valentine's Day
- Beach, Please! accelerează: lineup-ul va fi completat de două nume incredibile, iar prețurile cresc din 26 februarie
- Interviu cu scriitorul Aro Sáinz de la Maza: Când noir-ul spaniol cucerește platforma Netflix
- În Anul Constantin Brâncuși, Art Safari New Museum deschide expoziția „Brâncuși și muzele sale”, curatoare: Doina Lemny
- Shia LaBeouf a fost arestat după ce s-a luat la bătaie într-un bar din New Orleans
- Ce spune Daniel Radcliffe despre noul serial „Harry Potter” care va fi lansat de HBO
- Bad Bunny va juca într-un film alături de Edward Norton, Javier Bardem și Viggo Mortensen
Ce ascultăm nou:
- Andra și ADI Istrate lansează „Nu te mai sun” - o piesă intensă despre acea iubire din care încerci să pleci, dar care continuă să te urmărească.
- Alejandro Zandes și Emil Rengle au lansat „Bailando Solo” - piesa care i-a dus direct în finala competiției naționale pentru Eurovision 2026.
- Alexandra Căpitanescu și trupa ei lansează „Choke Me” - la doar o zi după calificarea în finala Eurovision România 2026. Momentul vine după o prestație intensă în semifinală, care a cucerit publicul prin forță vocală și energie scenică.




















































